Tel Çit

Tel Çit

Tel Çit günümüzde insan hayatında çok büyük bir önemi olan güvenlik ve estetiğin en önde gelen belirleyici unsurlarından biri olmuştur.Evimizin bahçesinde ,spor yaptığımız alanlarda, kreşlerde,okullarda, hayvan barınaklarında tel çitin farkında olmasak da günlük hayatımızda hemen her gün karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.Peki ama tel çit nedir?

Tel Çit Nedir?

Çit önceleri bağ, bahçe, tarla gibi yerlerin çevresine çali ağaç gibi seylerden çekilen duvar türü, koruma amaçlı yapılan bir bend idi. Günümüzde gelişen teknolojijle birlikte hem korunacak şeylerin neviin de hemde onları korumak için kullanılan materyallerde büyük bir değişim ve çeşitlilik söz konusu olmuştur. Tüm bu materyaller tel çit adıyla anılır olmuştur.Bu çeşitlilik içinde belli başlışunlardır tel çit kalemleri şunlardır. Dikenli teller, Jiletli teller, Panel çitler, Beton Direkli Tel örgüler ,bahçe çitleri vs...

Tel Çit Kullanım alanları

1.Askeri Tesisler, toplu konut, fabrika, sanayi tesisleri
2.Villa,
3. Ülke Sinirlari
4 .Rafineriler
5. Dogalgaz Boru Hatlari
6. Enerji Merkezleri
7. Cezaevleri.
8. Fabrikalar
9. Siteler
10.Spor Sahaları
11.Okul
12.Hayvan Barınakları

ve daha bir çok alanda kullanılır.

Tel Çit Hakkında Önemli Bilgiler

Kullanım alanına göre tel çit seçimleri uzmanlar tarafından belirlenmelidir.
Arazilerde kullanılan tel çit ile bir sitenin etrafını çevirirken kullanılan tel çit aynı olamayacağı gibi kullanılacak malzemenin kullanım ömrü ve kullanılacak ebatlar vs önemlidir.
İnsanlar bazı durumlarda güvenliği ön planda tutan tel çit uygulamarı isterken başka bazı durumlarda estetiği ön planda tutan uygulamalar istemektedirler.Veya hem güvenlik hem estetik birlikte talep edilen tel çit uygulamaları söz konusu olabilmektedir. Tüm bunlara uygun çözümleri bu işin uzmanlarına danışarak malzeme seçiminden uygulama şekline kadar bir plan içerisinde yürütülmesinde fayda vardır..

 

İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Adapazarı, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Aydın, Adana, Mersin, Antalya vb. Türkiye'nin her yerindeki arazi bahçe için çit, tel çit, çit teli, demir çit fiyatları, beton çit, beton çit direği, tel çit fiyatları, çit teli, beton direkli tel çit, çit direği, arazi çitleri, beton çit direkleri, boru direkli tel çit fiyatları, çit teli çeşitleri, plastik çit, telçit, tel çit, demir çit, çit direği fiyatları, dikenli tel çit fiyatları, panel çit, arazi teli, arazi çiti, cit direk fiyatları, çit firmaları, çit tel fiyatları, beton çit direkleri fiyatları, çit çeşitleri, beton direk çit, demir cit, çit sistemleri fiyatları, çit çekme, dikenli tel fiyatları, arazi telleri, galvanizli çit, çit demiri fiyatları, boru direkli tel çit, tel direkleri, tel ve çit, çit demiri, çit telleri, cit cekme, galvanizli çit teli, galvenizli tel fiyatları, tel çit maliyeti, tel çit çeşitleri, telçit firmaları, duvar çitleri hakkında bilgi ve uygulama işleriniz için yardım alabilirsiniz.