Dikenli Tel

Dikenli Tel

Dikenli Tel çok öncelerden beri kullanılan bir çit şeklidir.Genellikle bir yerin etrafını belirlemek amacıyla çekilir.Önceleri tahta direkler yardımıyla dikenli teller çekilirken son yıllarda beton direklerle birlikte daha fazla kullanılmaya başlanmış ve beton direkli çit olarak adlandırılmıştır.Genellikle açık arazide arazi çevresinin sınırlarını (tarla, çiftlik vb) belirleme yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dikenli Tel Nedir?

Üretimi açısından kablo ile benzerlik taşımaktadır fakat dış yüzeyi plastikle ve diğer iletken materyallerle kaplı değildir. Dikenli tel, iki ayrı düz telin birbirine burularak sarılması suretiyle kuvvetlendirilir. Telin dikenli olarak nitelendirilmesi, belli aralıklarla bu çift tel üzerine sonradan ek bir telin sarılıp bükülmesi ile oluşturulan sivri çıkıntılardan kaynaklanmaktadır. Savunma, koruma, belli bir toprak parçasının sınırlarının belirlenmesi vb. için kullanılmaktadır.

Dikenli Telin Kullanım alanları

1.Askeri Tesisler
2. Toplu konut
3. Sanayi tesisleri
4. Ülke Sinirlari
5 .Rafineriler
6. Dogalgaz Boru Hatlari
7. Enerji Merkezleri
8. Cezaevleri.
9. Fabrikalar
10.Tarlalar

ve daha bir çok alanda kullanılır.

Dikenli Tel Hakkında Önemli Bilgiler

1. Çok amaçlı kullanım alanlarına sahiptir.
2. Uzun ömürlü ve kötü hava koşullarına karşı dayanaklıdır.
3. Yüksek mukavemetli sıcak daldırma galvanizli telden örülmüştür.
4. Paslanmaya karşı dayanıklıdır.
5. Tel çapı 1.7mm ve 2.30mm arasında değişmektedir.

 

 

Tags:
dikenli tel fiyatları ,dikenli tel fiyatları ankara ,dikenli tel fiyatı ,galvanizli dikenli tel ,dikenli tel ,tel ,galvanizli dikenli tel fiyatları ,tel fens ,ızgara tel fiyatları , dikenli tel fiyat ,krom nikel tel ,dikenli tel fiyatları bursa ,duvar telleri ,dikenli tel fiyatlari ,dikenli tel çeşitleri ,dikenli tel imalatı ,duvar teli ,tel fiyatları , galvaniz dikenli tel ,galvenizli dikenli tel ,dikenli tel çit ,tikenli tel fiyatları ,dikenli tel fiyati ,duvar teli fiyatları ,arazi sınır belirleme